ZESPÓŁ WOKALNY UNANIME


ZESPÓŁ WOKALNY  UNANIME
ZESPÓŁ WOKALNY UNANIME

 

Oktet wokalny Unanime powstał w 2012 r. Zespół tworzą głównie absolwenci rzeszowskich uczelni. Celem zespołu jest odkrywanie i celebrowanie tradycji chóralnych z całego świata, pogłębianie wiedzy i rozwijanie techniki wokalnej, niezbędnej do jak najlepszego wykonania zróżnicowanego repertuaru chóralnego. Zespół Wokalny Unanime bierze czynny udział w koncertach w Polsce i zagranicą, które cieszą się uznaniem nie tylko słuchaczy, ale także przychylnością krytyków. W swoim repertuarze posiada utwory o tematyce sakralnej od renesansu do muzyki współczesnej oraz utwory rozrywkowe.
Zespół uczestniczył w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, koncertach i projektach artystycznych współpracując z instytucjami kultury na terenie całej Polski oraz zagranicą m.in otrzymując: III miejsce na XVI Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Rzeszowie w 2012 r., II miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej „Sacra Ecclesiae Cantio” w Tarnowie – wrzesień 2012r., Złote Pasmo na XXII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze (Czechy) - grudzień 2012 r; Srebrną Strunę na Małopolskim Konkursie Chórów „ o złotą strunę ” w Niepołomicach – kwiecień 2013r. oraz Brązowy Dyplom na IX Międzynarodowym Festiwalu Chórów „Gaude Cante” w Bielsku–Białej – październik 2013r.
Oktet koncertował w krajach : Czechy (Praga) 2012, Słowacja 2013 r. (Żylina), Niemcy (2014 r.) Szwajcaria 2015 ( Bernio, Lucernie, Marly oraz na wysokości 2469 m n.p.m. na Przełęczy Świętego Bernarda.) Austria 2016 (Linz, Melk)Lwów ( 2017).
Oktet w 2014 wydał płytę a capella „ Pomódlmy się w noc Betlejemską”, dzieł współczesnych kompozytorów oraz w roku 2016 płytę z muzyką polską „ Polonia”. 2018 r. płyta "Polska 100".
Współpracuje obecnie z chórami z Anglii, Niemiec, Austrii, Słowacji, Szwajcarii, Czech, Ukrainy i Włoch. Zespół chętnie podejmuje współpracę z chórami z całego świata.
Dyrektorem artystycznym zespołu jest dr Anna Marek-Kamińska.