ZESPÓŁ WOKALNY UNANIME


ZESPÓŁ WOKALNY  UNANIME
ZESPÓŁ WOKALNY UNANIME

 

Zespół wokalny Unanime powstał w 2012 r. Oktet tworzą głównie studenci i absolwenci rzeszowskich uczelni. Celem zespołu jest odkrywanie i celebrowanie tradycji chóralnych z całego świata, pogłębianie wiedzy i rozwijanie techniki wokalnej, niezbędnej do jak najlepszego wykonania zróżnicowanego repertuaru chóralnego.
Zespół Wokalny Unanime bierze czynny udział w koncertach w Polsce i zagranicą, które cieszą się uznaniem nie tylko słuchaczy, ale także przychylnością krytyków. W swoim repertuarze posiada utwory o tematyce sakralnej od renesansu do muzyki współczesnej oraz utwory rozrywkowe. Jednakże specjalizuje się w muzyce współczesnej. Chętnie współpracuje z kompozytorami.
Zespół uczestniczył w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, koncertach i projektach artystycznych współpracując z instytucjami kultury na terenie całej Polski oraz świata. Cieszy się licznymi nagrodami, wielokrotnie stawał na podium.
Oktet koncertował w krajach : Czechy (Praga) 2012, Słowacja 2013 r. (Żylina) oraz (Uniwersytet Preszowski ) 2019 r., Niemcy (2014 r.) Szwajcaria 2015 ( Bernio, Lucernie, Marly oraz na wysokości 2469 m n.p.m. na Przełęczy Świętego Bernarda.) Austria 2016 (Linz, Melk ) Lwów ( 2017,2019) oraz Węgry (Budapeszt) 2019r.
Oktet w 2014 wydał płytę a capella „ Pomódlmy się w noc Betlejemską”, dzieł współczesnych kompozytorów oraz w roku 2018 r. płytę "Polska 100" także złożoną z współczesnych opracowań pieśni o tematyce patriotyczno -ludowej.
Zespół chętnie podejmuje współpracę z chórami z całego świata. Współpracuje obecnie z zespołami z Anglii, Niemiec, Irlandii, Austrii, Słowacji, Szwajcarii, Czech, Ukrainy i Włoch i Węgier.
Dyrektorem artystycznym, założycielką i dyrygentką zespołu jest Anna Marek -Kamińska.